Atrakcje dla dzieci w Łukęcinie

Atrakcje Łukęcin dla dzieci

Łukęcin jest często wybierany na rodzinne wczasy nad morzem, dlatego atrakcje dla dzieci w Łukęcinie i okolicy są tak popularne. Zobacz naszą listę najciekawszych propozycji dla najmłodszych.

Plac zabaw w Łukęcinie

Mały plac zabaw między ulicami Morską i Spacerową. Ten teren jest ogrodzony i bezpieczny, a ustawione elementy atestowane. To świetny pomysł na spędzanie popołudnia z maluchem. Rodzice mogą odpocząć na ławeczkach, a dzieci bezpiecznie wyszaleć się na nowoczesnych urządzeniach. Plac zabaw w Łukęcinie jest systematycznie rozbudowywany o nowe elementy. Po zabawie na placu zabaw można wybrać się na przepyszne gofry do pobliskiej lodziarni.

Spacery po lesie

Szukając pomysłu na to, co robić z dziećmi w Łukęcinie, można się wybrać z maluchami do lasu, który otacza miejscowość. W lesie ciekawostek nigdy nie brakuje i zawsze można znaleźć coś ciekawego. Podpatrywanie owadów jest zawsze fascynujące dla dzieci. W lesie można też natknąć się na obozowisko harcerzy, które znajduje się w zachodniej części Łukęcina. W okolicznych lasach nie brakuje ciekawostek historycznych i przyrodniczych, co samo w sobie może być atrakcją.

Gry i zabawy na plaży w Łukęcinie

Plaża w Łukęcinie to idealne miejsce do zabawy.  Można budować zamki i inne budowle z piasku, z wykorzystaniem różnych patyczków, kamyków i muszelek. Szeroka plaża pozwala na grę w piłkę, lotki albo ringo. Pomysłów jest sporo. Plaża jest też atrakcją dla dzieci w czasie niepogody. Wtedy można spacerować brzegiem w poszukiwaniu wyrzuconych przez morze „skarbów”, które mogą być wstępem do ciekawej historii lub wieczornej bajki na dobranoc.

Atrakcje w Łukęcinie
Kąpielisko w Łukęcinie ma 200m linii brzegowej, ale plaża w Łukęcinie jest o wiele dłuższa.

Atrakcje dla dzieci w Łukęcinie – okolica

Morskie Centrum Nauki Nautica Park w Dziwnowie

To miejsce gdzie w przystępny sposób możecie poznać zjawiska fizyczne zachodzące w wodzie. Przy poszczególnych stanowiskach możesz osobiście sprawdzić działanie fizyki płynów. Odkryj zjawiska, które zachodzą w morzu oraz poznaj jego faunę i florę. Wszystko podane w przystępny sposób, bo przecież najlepiej uczyć się przez zabawę. W MCN Nautica Park znajduje się też muzeum rybołówstwa Dziwnów oraz wystawa poświęcona historii Dziwnowa. Bilety nie są drogie (w porównaniu z podobnymi atrakcjami nad morzem), ale niech was to nie zwiedzie, bo atrakcji i ciekawostek tam nie brakuje. Morskie Centrum Nauki Nautica znajduje się w pobliskim w Dziwnowie przy ul. Parkowa 6a

Ścieżki rowerowe w Łukęcinie

Ścieżka rowerowa do Pobierowa to doskonały pomysł na wycieczkę rowerową, nawet z maluchami. Szeroki szlak biegnie przez las w którym występuje wiele prawnie chronionych roślin, dlatego warto się zatrzymać i wspólnie z dziećmi poznać te gatunki.  W zależności od tempa trasę można pokonać w kilkanaście do 30 minut.
Ścieżka rowerowa do Dziwnówka jest przeznaczona dla dzieci starszych. Jest bardziej wymagająca i łatwo się zgubić. Na szczęście z jednej strony jest droga a z drugiej morze, więc nie grozi nam nocowanie w lesie. Ale ta trasa jest znacznie bardziej ciekawsza. W lesie znajdują się opuszczone bunkry, pozostałości po nieistniejącej miejscowości oraz stanowisko poszukiwania skamieniałości.

Wypożyczalnia rowerów i gokartów w Łukęcinie

W Łukęcinie możesz wypożyczyć gokarty, którymi jeżdżenie po lesie sprawia frajdę osobom w każdym wieku, jednak warto wypożyczyć rodzinne gokarty i wybrać się na wspólną wycieczkę.

Co sądzą rodzice o atrakcjach dla dzieci w Łukęcinie, zobacz opinie.

Do Łukęcina przyjeżdżamy od 5 lat i zawsze jesteśmy zadowoleni z pobytu. Fajne jest to, że w odróżnienia od innych miejscowości turystycznych, jak Dziwnów, Rewal, czy Pobierowo nie ma tu zbyt wielu sklepów. Po pierwsze malec nie wyciąga, co chwilę ręki po kolejną zabawkę i krzyczy – mamo kup! Kolejną rzeczą jest spokój, wokół nie ma dużego ruchu samochodowego i tłoku w którym dziecko może się zgubić. Dlatego wybieram Łukęcin, bo mam pewność, że cała moja rodzina wypocznie, a nie wydamy fortuny.  Mimo, że  atrakcje dla dzieci w Łukęcinie nie są zbyt komercyjne, można ciekawie spędzić czas z dziećmi.

Lubię atrakcje dla dzieci w Łukęcinie i okolicy odwiedzać w pochmurne dni, kiedy plażowanie nie wchodzi w grę. Normalnie odwiedzamy bezpłatne atrakcje dla dzieci w Łukęcinie, ale od czasu do czasu wybieramy się odwiedzić atrakcje dla dzieci w Pobierowie i Niechorzu. Później wracamy do Łukęcina i nie mamy problemów z wydawaniem pieniędzy na głupoty.