Atrakcje dla dzieci w Łukęcinie

Łukęcin jest często wybierany na rodzinne wczasy nad morzem, dlatego atrakcje dla dzieci w Łukęcinie i okolicy są tak popularne. Zobacz naszą listę najciekawszych propozycji dla najmłodszych, by nie przegapić ciekawych miejsc. Co więcej, większość z atrakcji turystycznych dla dzieci jest bezpłatna.

Plac zabaw w Łukęcinie

Dzieci kochają place zabaw, dlatego to obowiązkowy punkt na mapie atrakcji każdego malucha. Mały plac zabaw między ulicami Morską i Spacerową, leży w centrum miejscowości. Ten teren jest ogrodzony i bezpieczny, a ustawione elementy atestowane, więc można się tam bezpiecznie bawić do woli. To świetny pomysł na spędzanie popołudnia z maluchem. Rodzice mogą odpocząć na ławeczkach, a dzieci bezpiecznie wyszaleć się na nowoczesnych urządzeniach. Plac zabaw w Łukęcinie jest systematycznie rozbudowywany o nowe elementy dla dzieci w różnym wieku. Atrakcje dla dzieci w Łukęcinie są adresowane dla dzieci w każdym wieku, tak by nikt się nie nudził. Po zabawie na placu zabaw można wybrać się na przepyszne gofry do pobliskiej lodziarni.

Spacery po lesie

Szukając pomysłu na to, co robić z dziećmi w Łukęcinie, można się wybrać z maluchami do lasu, który otacza miejscowość. W lesie ciekawostek nigdy nie brakuje i zawsze można znaleźć coś ciekawego. Podpatrywanie owadów jest zawsze fascynujące dla dzieci. W łukęcińskim lesie można też natknąć się na obozowisko harcerzy, które znajduje się w zachodniej części miejscowości. W okolicznych lasach nie brakuje ciekawostek historycznych i przyrodniczych, co samo w sobie może być atrakcją dla dzieci.

Gry i zabawy na plaży w Łukęcinie

Plaża w Łukęcinie to idealne miejsce do zabawy.  Można budować zamki i inne budowle z piasku, z wykorzystaniem różnych patyczków, kamyków i muszelek. Szeroka plaża pozwala na grę w piłkę, lotki albo ringo. Pomysłów jest sporo. Plaża jest też atrakcją dla dzieci w czasie niepogody. Wtedy można spacerować brzegiem w poszukiwaniu wyrzuconych przez morze „skarbów”, które mogą być wstępem do ciekawej historii lub wieczornej bajki na dobranoc.

Atrakcje w Łukęcinie
Kąpielisko w Łukęcinie ma 200m linii brzegowej, ale plaża w Łukęcinie jest o wiele dłuższa.

Atrakcje dla dzieci w Łukęcinie – okolica

Morskie Centrum Nauki Nautica Park w Dziwnowie

To miejsce, gdzie w przystępny sposób możecie poznać zjawiska fizyczne zachodzące w wodzie. Przy poszczególnych stanowiskach możesz osobiście sprawdzić działanie fizyki płynów. Odkryj zjawiska, które zachodzą w morzu oraz poznaj jego faunę i florę. Wszystko podane w przystępny sposób, bo przecież najlepiej uczyć się przez zabawę. W MCN Nautica Park znajduje się też muzeum rybołówstwa Dziwnów oraz wystawa poświęcona historii Dziwnowa. Bilety nie są drogie (w porównaniu z podobnymi atrakcjami nad morzem), ale niech was to nie zwiedzie, bo atrakcji i ciekawostek tam nie brakuje. Morskie Centrum Nauki Nautica znajduje się w pobliskim w Dziwnowie przy ul. Parkowa 6a

Ścieżki rowerowe w Łukęcinie

Ścieżka rowerowa do Pobierowa to doskonały pomysł na wycieczkę rowerową, nawet z maluchami. Szeroki szlak biegnie przez las w którym występuje wiele prawnie chronionych roślin, dlatego warto się zatrzymać i wspólnie z dziećmi poznać te gatunki.  W zależności od tempa trasę można pokonać w kilkanaście do 30 minut.
Ścieżka rowerowa do Dziwnówka jest przeznaczona dla dzieci starszych. Jest bardziej wymagająca i łatwo się zgubić. Na szczęście z jednej strony jest droga a z drugiej morze, więc nie grozi nam nocowanie w lesie. Ale ta trasa jest znacznie bardziej ciekawsza. W lesie znajdują się opuszczone bunkry, pozostałości po nieistniejącej miejscowości oraz stanowisko poszukiwania skamieniałości.

Wypożyczalnia rowerów i gokartów w Łukęcinie

W Łukęcinie możesz wypożyczyć gokarty, którymi jeżdżenie po lesie sprawia frajdę osobom w każdym wieku, jednak warto wypożyczyć rodzinne gokarty i wybrać się na wspólną wycieczkę.

Co sądzą rodzice o atrakcjach dla dzieci w Łukęcinie, zobacz opinie.

Do Łukęcina przyjeżdżamy od 5 lat i zawsze jesteśmy zadowoleni z pobytu. Fajne jest to, że w odróżnienia od innych miejscowości turystycznych, jak Dziwnów, Rewal, czy Pobierowo nie ma tu zbyt wielu sklepów. Po pierwsze malec nie wyciąga, co chwilę ręki po kolejną zabawkę i krzyczy – mamo kup! Kolejną rzeczą jest spokój, wokół nie ma dużego ruchu samochodowego i tłoku w którym dziecko może się zgubić. Dlatego wybieram Łukęcin, bo mam pewność, że cała moja rodzina wypocznie, a nie wydamy fortuny.  Mimo, że  atrakcje dla dzieci w Łukęcinie nie są zbyt komercyjne, można ciekawie spędzić czas z dziećmi.

Lubię atrakcje dla dzieci w Łukęcinie i okolicy odwiedzać w pochmurne dni, kiedy plażowanie nie wchodzi w grę. Normalnie odwiedzamy bezpłatne atrakcje dla dzieci w Łukęcinie, ale od czasu do czasu wybieramy się odwiedzić atrakcje dla dzieci w Pobierowie i Niechorzu. Później wracamy do Łukęcina i nie mamy problemów z wydawaniem pieniędzy na głupoty.

Łukęcin odkryliśmy dwa lata temu, od tej chwili przyjeżdżamy tu kilka razy w roku. Bardzo podoba nam się ta miejscowość i jej mieszkańcy. Czujemy się tutaj jak w domu, chociaż mieszkamy w Poznaniu. Poranne zakupy robimy w tutejszym, rodzinnym sklepiku, gdzie pieczywo jest tak dobre, że stawiają się tam kolejki. Później kawusia na tarasie i szykowanie się na plażę. Eskapada na plażę z dwójką małych dzieci to spore wyzwanie, ale ścieżka wiodąca przez las sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Po plaży obiad i sjesta w ogrodzie, a później zwiedzanie okolicy. Tu nie można się nudzić. Polecam.