Kamień Pomorski

Kamień Pomorski to miasteczko z bogatą historią, którą możesz poznać odwiedzając miejscowe zabytki, dlatego jest tak popularne wśród turystów. Atrakcje w Kamieniu Pomorskim są związane głównie z wielowiekową historią miasta. 

Po pierwsze Kamień Pomorski jest siedzibą Powiatu Kamieńskiego, w którego skład wchodzą m.in. Dziwnów, Międzyzdroje czy Wolin. Po drugie to znane uzdrowisko Kamień Pomorski, które ostatnio zostało zmodernizowane. Samo miasteczko słynie też z Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.  
Kamień Pomorski
Kamień Pomorski od prezentuje się malowniczo.

Atrakcje w Kamieniu Pomorskim

Katedra w Kamieniu Pomorskim

Kamieńska katedra góruje nad miastem, ponieważ jest to bez wątpienia największy zabytek miasta. Pełna nazwa to Konkatedra Najświętszej Marii Panny, św. Jana Chrzciciela i św. Faustyna biskupa w Kamieniu Pomorskim, jest to kościół parafii rzymskokatolickiej św. Ottona w Kamieniu Pomorskim i pełni funkcję konkatedry archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. 

Mury obronne w Kamieniu Pomorskim

Mury obronne najlepiej widoczne są od strony Zalewu Kamieńskiego okalają stare miasto. Warto zauważyć, że budowle fortyfikacyjne w Kamieniu Pomorskim nie kończą się na murach. Jednak dawny układ miasta najlepiej widać z baszty.  

Baszta w Kamieniu Pomorskim

Baszta jako budowla fortyfikacyjna sprawdzała się doskonale, jednak dzisiaj pełni zupełnie inną funkcje. Po pierwsze swoją siedzibę ma tam między innymi Muzeum Kamieni oraz ekspozycja poświęcona dinozaurom. Można tam zobaczyć m.in. gniazdo jaj dinozaura albo kompletny szkielet dinozaura. Po drugie taras widokowy znajdujący się na szczycie baszty to doskonałe miejsce by podziwiać panoramę Kamienia Pomorskiego. 

Fosa w Kamieniu Pomorskim 

Ponieważ jej rozmiary robią niebywałe wrażenie, a dawniej zabezpieczały miasto od wschodu, warto zobaczyć ją rozpoczynając wycieczkę od strony ulicy Pocztowej.  

Marina Kamień Pomorski

W marinie zlokalizowanej, między murami obronnymi a wodami Zalewu Kamieńskiego, może cumować kilkaset jednostek. Przede wszystkim warto udać się tam latem, ponieważ widok ten przypomina małe Saint Tropez.

Molo w Kamieniu Pomorskim 

Molo na wodach Zalewu Kamieńskiego oprócz swojej funkcji spacerowej ma też inną, otóż cumują do niego pirackie statki wycieczkowe z Dziwnowa, którymi można wybrać się w rejs po zalewie lub popłynąć nad morze. Rejs statkiem jest bezpieczny, więc można płynąć nawet z małymi dziećmi.

Wrak żaglowca w Kamieniu Pomorskim

Szczątki wraku morze wyrzuciło na plażę w Międzywodziu, jednak po wydobyciu został przewieziony do Kamienia Pomorskiego. Tutaj został zrekonstruowany i ustawiony przy marinie. Dodatkowo znajdują się przy nam rekonstrukcje maszyn oblężniczych.  

Dom von Kleista

To ciekawy fakt z historii Kamienia Pomorskiego. To mieszkańcowi Kamienia Pomorskiego zawdzięczamy wynalezienie pierwszego kondensatora (1745r.), co pozwoliło na rozwój elektroniki. W budynku zamieszkiwał Ewald Georg von Kleist – administrator kościelny i badacz elektryczności. Przed budynkiem znajduje się tablica pamiątkowa. Brakuje na przykład wystawy o elektryczności, która od kilku lat nie może powstać.  

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Muzeum ma swoją siedzibę w Kwartale Dominikańskim i jest otwarte przez cały rok. Eksponaty pochodzą z całego powiatu kamieńskiego, dlatego warto odwiedzić to miejsce.  

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieniu Pomorskim

Szkoła znajduje się w budynku z początku XXw.

Pałac Biskupi w Kamieniu Pomorskim

Budynek znajduje się przy szkole i wcześniej był siedzibą muzeum.

Rynek w Kamieniu Pomorskim

Co zobaczyć w Kamieniu Pomorskim
Ratusz w Kamieniu Pomorskim, wraz z rynkiem to ciekawa atrakcja historyczna. 

Odrestaurowany kilka lat temu rynek w Kamieniu Pomorskim to urokliwe miejsce, w którego centralnym punkcie znajduje się ratusz. To kolejna popularna atrakcja w Kamieniu Pomorskim.

Kościół Świętego Mikołaja

Kościół znajduje się w parku Jana Pawła II. Ponieważ początkowo znajdował się na obrzeżach miasta to służył przede wszystkim rybakom, żeglarzom oraz chłopom.