Trzęsacz

Trzęsacz to malutka miejscowość pomiędzy miejscowościami Pustkowo i Rewal, która słynie z ruin kościoła stojącego nad urwiskiem. Atrakcje w Trzęsaczu to, jednak nie tylko ostatnia ściana kościoła. Warto to miejsce odwiedzić, bo warto uzupełnić atrakcje w Łukęcinie o wycieczkę rowerową do Trzęsacza.

Co zobaczyć w Trzęsaczu
Paralotniarze na tle największych atrakcji Trzęsacza.

Atrakcje Trzęsacz

Warto się zatrzymać trochę dłużej w tej maleńkiej miejscowości. Zobacz inne ciekawe miejsca w Trzęsaczu.

Ruiny Kościoła w Trzęsaczu

Pierwotnie kościół wybudowano w odległości 2km od morskiego brzegu. W latach 90-ty XXw. prowadzono dramatyczną walkę o uratowanie ostatnich 2 ścian budowli. Ostatecznie udało się zabezpieczyć brzeg dopiero po osunięciu się jednej ze ścian i obecnie na wydmie wyeksponowana jest tylko fragment ostatniej ściany kościoła.

Platforma widokowa w Trzęsaczu

Trzęsacz atrakcje turystyczne
Taras widokowy w Trzęsaczu to potężna stalowa konstrukcja, pełniąca jednocześnie rolę zejścia na plażę

Potężna konstrukcja zejścia na plażę w Trzęsaczu na szczycie posiada taras widokowy, który umieszczono kilkadziesiąt metrów nad plażą. Szczególnie warto tu przyjechać w czasie wiosennych lub jesiennych sztormów, gdy plaża jest zalana przez morskie fale, a my stoimy wtedy nad wodą.

Kościół parafialny w Trzęsaczu

Nowy kościół w Trzęsaczu też jest atrakcją turystyczną, ale często jest pomijamy w trakcie wycieczek. Ceglana budowla znajduje się w południowej części Trzęsacza.

Muzeum 15 Południk w Trzęsaczu

Nie każdy wie, że przez Trzęsacz przebiega 15 południk, wyznaczający czas środkowoeuropejski. Małe muzeum multimedialne znajduje się przy głównej ulicy. Wejście jest płatne.

Labirynt luster w Trzęsaczu

Nieopodal parkingu w Trzęsaczu znajduje się labirynt luster. W małym pomieszczeniu stworzono labirynt, którego ściany tworzą olbrzymie lustra. Nie jest łatwo odnaleźć  właściwą drogę. Wejście jest płatne.

Stadnina koni w Trzęsaczu

W południowej części Trzęsacza znajduje się prężnie działająca stadnina koni. Możesz wziąć kilka lekcji jazdy konnej lub poobserwować te piękne zwierzęta w ruchu. Pierwsze lekcje jazdy konnej w Rewalu mogą być początkiem pięknej pasji, więc może warto spróbować.

Boisko Orlik w Trzęsaczu

Kompleks boisk w Trzęsaczu to nowoczesny obiekt z zapleczem sanitarnym i szatniami dla zawodników. Dlatego latem często trenują tam drużyny sportowe, przebywające na obozach sportowych nad morzem.

Punkt do startu paralotni w Trzęsaczu

Urwisty klif w Trzęsaczu upodobali sobie paralotniarze, którzy wykorzystują to miejsce do startów w loty nad wybrzeżem. Pionowa ściana klifu oraz wiatry wiejące od morza tworzą idealne warunki do uprawiania tego widowiskowego sportu. Gdy tylko jest pogoda na klifie pojawiają się miłośnicy latania.