Atrakcje Łukęcin

Atrakcje w Łukęcinie

Atrakcje turystyczne w Łukęcinie podzieliliśmy na te dostępne w samej miejscowości oraz atrakcje w okolicy. Zobacz atrakcje Łukęcin – to również ciekawa okolica.

Atrakcje Łukęcin

Atrakcje w Łukęcinie
Kąpielisko w Łukęcinie ma 200m linii brzegowej.

Plaża w Łukęcinie jest inna niż ta w Dziwnowie i Dziwnówku. Zamiast łagodnej wydmy jest malowniczy klif, miejscami porośnięty zielenią. Idąc na plażę schodzimy po specjalnej konstrukcji schodach. Na plaży bezpieczeństwa pilnują ratownicy WOPR.

Lasy w Łukęcinie – Łukęcin zatopiony jest wśród sosnowych lasów, które tworzą unikalny mikroklimat, szczególnie korzystny przy leczeniu dróg oddechowych. Lasy kryją kilka ciekawostek.

Ścieżki rowerowe w Łukęcinie – leśne ścieżki rowerowe w Łukęcinie prowadzą do Dziwnówka i Pobierowa. Wytyczone szlaki poprowadzono szerokimi leśnymi duktami, więc nie sprawią trudności amatorom. Łatwiejszą trasą rowerową jest ścieżka rowerowa do Pobierowa.

Dom Zakonny Ojców Paulinów w Łukęcinie położony jest w południowej części miejscowości. W zespole kościelno-klasztornym znajdują się kościół, dom rekolekcyjno-wypoczynkowy,  Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski istnieje od 1998 roku.

Plac zabaw w Łukęcinie – między ulicami Morską i Spacerową zlokalizowano ogólnodostępny plac zabaw a dodatkowo kilka metrów dalej siłownię zewnętrzną .

Plac zabaw w Łukęcinie – w pobliżu placu zabaw znajduje się siłownia zewnętrzna. Urządzenia do ćwiczeń ustawione są wzdłuż ulicy Spacerowej.

Platforma widokowa w Łukęcinie – taras widokowy jest fragmentem konstrukcji zejścia na plażę od ulicy Morskiej. Podziwiajcie piękno wybrzeża Bałtyku z platformy, która jest popularnym punktem widokowym w Łukęcinie. Warto odwiedzić to miejsce szczególnie w trakcie sztormów i zachodów słońca.

Kort tenisowy w Łukęcinie – korty tenisowe można wynająć w O.W. Wrzos przy ulicy Słonecznej 14 Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Wypożyczalnia rowerów – przy ulicy Bursztynowej działa sezonowa wypożyczalnia rowerów. Warto wypożyczyć rower i pojechać na wycieczkę leśnym szlakiem do Dziwnówka lub Pobierowa.

Łukęcin jest spokojną miejscowością, która jest odwrotnością zatłoczonych kurortów jak Dziwnów, Międzyzdroje czy Pobierowo. Dlatego, jeżeli szukasz głośnych imprez, wakacyjnego lansu oraz atrakcji rodem z Las Vegas to wybierz inną lokalizację, ponieważ tutaj tego nie znajdziecie.

Atuty Łukęcina

Cisza, spokój i odpoczynek na łonie natury – tego możesz szukać w Łukęcinie. Po pierwsze wpływa na to wielkość Łukęcina. Po drugie otoczenie lasu i dzikość natury sprzyja odpoczynkowi. Ponieważ nie jest to duża miejscowość, dlatego warto szukać noclegi w Łukęcinie odpowiednio wcześnie. Większość obiektów noclegowych w Łukęcinie leży w lesie.