Atrakcje Łukęcin

Atrakcje w Łukęcinie

Atrakcje turystyczne w Łukęcinie podzieliliśmy na te dostępne w samej miejscowości oraz atrakcje w okolicy. Zobacz, ponieważ atrakcje Łukęcin – to również ciekawa okolica.

Atrakcje Łukęcin

Atrakcje w Łukęcinie
Kąpielisko w Łukęcinie ma 200m linii brzegowej.

Plaża w Łukęcinie jest inna niż plaża w Dziwnowie i Dziwnówku. Zamiast łagodnej wydmy jest malowniczy klif, miejscami porośnięty zielenią. Idąc na plażę, schodzimy po specjalnej konstrukcji schodach. Na plaży bezpieczeństwa pilnują ratownicy WOPR. Warto zaplanować spacer plażą do sąsiedniego Pobierowa lub Dziwnówka.

Lasy w Łukęcinie – Łukęcin zatopiony jest wśród sosnowych lasów, które tworzą unikalny mikroklimat, szczególnie korzystny przy leczeniu dróg oddechowych. Lasy kryją kilka ciekawostek historycznych. W okolicy wyznaczone są leśne trasy turystyczne.

Ścieżki rowerowe w Łukęcinie – leśne ścieżki rowerowe w Łukęcinie prowadzą do Dziwnówka i Pobierowa. Wytyczone szlaki poprowadzono szerokimi leśnymi duktami, więc nie sprawią trudności amatorom. Łatwiejszą trasą rowerową jest ścieżka rowerowa do Pobierowa.

Dom Zakonny Ojców Paulinów w Łukęcinie położony jest w południowej części miejscowości. W zespole kościelno-klasztornym znajdują się kościół, dom rekolekcyjno-wypoczynkowy,  Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski istnieje od 1998 roku. To z pewnością najbardziej charakterystyczny obiekt w Łukęcinie, który wita wjeżdżających do Łukęcina od strony Strzeżewa.

Plac zabaw w Łukęcinie – między ulicami Morską i Spacerową zlokalizowano ogólnodostępny plac zabaw, a dodatkowo kilka metrów dalej siłownię zewnętrzną. Plac został zmodernizowany w 2019 roku. W miejscu poprzedniego placu powstał nowoczesny kolorowy zestaw urządzeń dla dzieci w każdym wieku.

Siłownia w Łukęcinie – w pobliżu placu zabaw znajduje się siłownia zewnętrzna. Urządzenia do ćwiczeń ustawiono wzdłuż ulicy Spacerowej.

Popularne atrakcje w Łukęcinie

Platforma widokowa w Łukęcinie – taras widokowy jest fragmentem konstrukcji zejścia na plażę od ulicy Bajkowej. Podziwiajcie piękno wybrzeża Bałtyku z platformy, która jest popularnym punktem widokowym w Łukęcinie. Dlatego, warto odwiedzić to miejsce szczególnie w trakcie sztormów i zachodów słońca. Wtedy z wysokości kilku metrów widać piękno okolicznej przyrody.

Kort tenisowy w Łukęcinie – korty tenisowe można wynająć w O.W. Wrzos przy ulicy Słonecznej 14 Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Wypożyczalnia rowerów – przy ulicy Bursztynowej działa sezonowa wypożyczalnia rowerów. Jednocześnie, warto wypożyczyć rower i pojechać na wycieczkę leśnym szlakiem do Dziwnówka lub Pobierowa.

Łukęcin jest spokojną miejscowością, która jest odwrotnością zatłoczonych kurortów jak Dziwnów, Międzyzdroje czy Pobierowo. Dlatego, jeżeli szukasz głośnych imprez, wakacyjnego lansu oraz atrakcji rodem z Las Vegas to wybierz inną lokalizację, ponieważ tutaj tego nie znajdziecie.

Atuty Łukęcina

Cisza, spokój i odpoczynek na łonie natury – tego możesz szukać w Łukęcinie. Po pierwsze wpływa na to wielkość Łukęcina. Po drugie otoczenie lasu i dzikość natury sprzyja odpoczynkowi. Ponieważ nie jest to duża miejscowość, dlatego warto szukać noclegi w Łukęcinie odpowiednio wcześnie. Większość obiektów noclegowych w Łukęcinie leży w lesie.

Atrakcje przez cały rok

Większość z tych atrakcji jest dostępna przez cały rok. Dodatkowo miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie organizuje wiele imprez i wydarzeń. Dlatego planując pobyt w Łukęcinie, warto zajrzeć na naszą stronę i sprawdzić, czy w czasie waszego pobytu nie odbywa się jakieś niecodzienne wydarzenie.

Z okolicznych atrakcji warto wymienić Morskie Centrum Nauki Nautica Park w Dziwnowie, jako obiekt wyjątkowy, pośród nadmorskich tematycznych parków rozrywki. Tutaj połączono naukę z zabawą, czyli najbardziej efektywną metodę przyswajania wiedzy. Wśród wystaw można znaleźć lokalne muzeum  w Dziwnowie

Podsumowując, w Łukęcinie nie brakuje atrakcji, ale nie ma tu zgiełku i komercji dużych kurortów.