Plaża w Łukęcinie

Oczywistą atrakcją w Łukęcinie jest piaszczysta plaża z malowniczym klifowym brzegiem.

Plaża Łukęcin – informacje

Klifowy brzeg morski jest naturalną północną granicą miejscowości Łukęcin. Plaża w Łukęcinie jest dostępna z kilku zejść m.in. od ulic Piwnej, Spacerowej, Morskiej, Słonecznej i Leśnej. Chcąc dotrzeć na plażę, trzeba przejść kilkaset metrów leśną ścieżką.

Kąpielisko w Łukęcinie

Atrakcje w Łukęcinie
Kąpielisko Łukęcin ma 200m linii brzegowej.

Strzeżone plaże w Łukęcinie zlokalizowane są przy zejściu od ulicy Spacerowej i Bajkowej. Ratownicy pilnują tu bezpieczeństwa w okresie od 15 czerwca do 30 sierpnia w godzinach 10-17. Władze gminy Dziwnów wiedzą, że jeżeli plaża ma być jedną z największych atrakcji w Łukęcinie, to musi być bezpieczna. Stąd dwa kąpieliska w Łukęcinie.

Co robić na plaży w Łukęcinie

Wbrew pozorom na tej plaży nie można się nudzi, no chyba że ktoś ma takie życzenie. Aktywności na plaży w Łukęcinie. Plaża jest szeroka i nie jest zatłoczona, więc jest na niej miejsce na wszelkie gry plażowe: siatkówka plażowa, ringo, odbijanie piłki paletkami, plażowa piłka nożna itd. Dzieciaki mogą wykorzystać biały, drobny piasek do tworzenia zamków z piasku i innych budowli. Atrakcje na plaży w Łukęcinie to również te komercyjne propozycje: bar plażowy, wypożyczalnia leżaków i oraz imprezy wieczorne.

Plaża w Łukęcinie poza sezonem letnim

Do Łukęcina warto wybrać się nie tylko latem. Przez cały rok plaża w Łukęcinie jest świetnym miejscem na spacer brzegiem morza. Podążanie wzdłuż linii wody o zachodzie słońca jest szczególnie romantyczne ze względu na malowniczy klif. Takie spacery mają właściwości zdrowotne, gdyż występuje tu powietrze nasycone jodem.

Zdjęcia plaży w Łukęcinie

Opinie o plaży w ŁukęciniePlaża w Łukęcinie jest szczególnie polecana dla osób szukających spokoju i przestrzeni. Nie będziecie musieli przeciskać się przez tłumy plażowiczów, a i zjawisko „parawaningu” tutaj nie jest tak nasilone, jak na plaży w Dziwnówku czy w Pobierowie. Chętnie wybierają ją rodziny z dziećmi. Tutaj można cieszyć się spokojem i przestrzenią. Napiszcie w komentarzach jakie są Wasze opinie o plaży w Łukęcinie.