Kategorie
Blog

Bursztyny na plaży w Łukęcinie

Na plaży w Łukęcinie pojawiły się bursztyny. Co prawda nie było jeszcze sztormów, ale plaża w Łukęcinie jest pełna malutkich bursztynów.

Mocniej powiać ma jutro z zachodu i południowego-zachodu.
Zbieranie bursztynów to jedna z zimowych atrakcji w Łukęcinie. Niestety nie każdy turysta wie kiedy warto ich szukać i gdzie.
Bursztyn to nic innego jak zaschnięta żywica sprzed milionów lat, dlatego jest lżejsza od morskich kamieni i zwykle wyrzucana jest na plażę wraz z trawą morską, muszlami i kawałkami drewna.

W Łukęcinie nie brakuje kamieni na plaży, ale na szczęście bursztyn, jako lżejszy leży na ich powierzchni, więc nie ma sensu kopać w kamieniach. Najlepiej zbierać bursztyny spacerując w słoneczny dzień, gdy słońce prześwietla fragmenty „bałtyckiego złota” i bursztyny mienią się w jego promieniach. Jeżeli nie boicie się ciemności możecie wybrać się na plażę w Łukęcinie po zmroku ze specjalną latarką UV. Wtedy bursztyn świeci na żółty i zielony kolor, jednak trzeba pamiętać że światło uv jest szkodliwe dla naszego wzroku.

Autor: lukecin

Mieszkaniec i miłośnik Łukęcina. Strona Lukecin.org powstaje też dzięki Wam, dlatego przesyłajcie informacje i zdjęcia z Łukęcina i okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *