Próg na Morskiej już jest! Samochody zwolnią.

Blog

W piątek w Łukęcinie przy ulicy Morskiej został zainstalowany próg zwalniający. Na samochody dostwacze i budowlane z okolicznych budów od lat narzekali mieszkańcy ulicy Morskiej.


Pojazdy te przekraczały obowiązującą prędkość i stwarzały realne niebezpieczeństwo dla pieszych.

Załatwienie tej sprawy trwało prawie rok, bo urzędnicze tryby kręcą się powoli – mówi radna Łukęcina Katarzyna Herdzik. Wiedziałam, jak ważna jest to dla mieszkańców kwestia, dlatego nie przyjmowałam odpowiedzi, że się nie da, że nie można.
Stara metoda „jak nie drzwiami to oknem” przyniosła efekt. W tym miejscu chciałam serdecznie podziękować za pomoc Zastępcy Burmistrza Dziwnowa panu Łukaszowi Dziochowi, który zawsze przychylnie patrzy na nasz Łukęcin.
Pani Marcie Miodońskiej i mieszkańcom ulicy Morskiej za poparcie i pomoc. Podziękowania za przychylność należą się również pani Joannie Piwińskiej – wicestaroście kamieńskiej.

Próg jest dość wysoki, tak by nawet samochody ciężarowe musiały przed nim zwolnić. Dodatkowo pełni rolę przejścia dla pieszych.

3 thoughts on “Próg na Morskiej już jest! Samochody zwolnią.

  1. przeciez soltys muwil ze to jest droga nalezonca do gryfic i nie mozna zrobic progu to co dziekowac starostowej

  2. Co za bzdura! Po co komu to, tylko zawieszenia szkoda. Na szczęście Antek mówi ze to tylko na teraz przed sezonem go odkręcą i będzie po staremu.

  3. Brawo Kasia i Marta! Tak trzymać. W Łukęcinie już widać zmiany a to dopiero rok tej kadencji. Władza w ręce kobiet!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.